Trwa wczytywanie systemu ...


Czarnogóra znajduje się w południowo-wschodniej części Europy. Południowo-zachodnie granice tego państwa stanowi wybrzeże Adriatyku. Od zachodu Czarnogóra graniczy z Chorwacją, od północnego zachodu z Bośnią i Hercegowiną. Stolicą Czarnogóry jest Podgorica. Wysokie góry, gęste lasy, kojące duszę zaciszne zatoczki, nieprzebrane bogactwa natury – to i wiele więcej oferuje żeglarzom Czarnogóra, niewielkie państwo leżące w samym sercu Bałkanów, które ma najpiękniejsze plaże w całej Europie. Można tu podziwiać maleńkie wioski rybackie i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sprawdź ofertę rejsów w Czarnogórze


Proponujemy następującą trasę:

Dubrwnik – Bar(Czarnogóra) – Dubrownik 

Dubrownik – Tivat (Porto Montenegro) – Kotor – Herceg Novi – Bar – Budva – Dubrownik

 


Tivat
– najpiękniejsza marina na południowym Adriatyku, w której znajduje się m.in. muzeum marynarki byłej Jugosławii. Odwiedzanie tego miejsca daje możliwość zwiedzenia wnętrza łodzi podwodnej.

www.bosforrejsy.plKotor – nazywany „Małym Dubrownikiem” położony malowniczo nad Zatoką Kotorską (Boka Kotorska), u podnóża masywu Lovcen, otoczony z trzech stron górami, opadającymi stromo ku morzu. Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo - wschodniej Europie z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, otoczonym średniowiecznymi murami miejskimi, twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu, krętymi uliczkami i nieregularnymi placami, wspaniałymi świątyniami.

 

 

Herceg Novi – urocze miasto z piękną starówką, czterema twierdzami, bujną śródziemnomorską roślinnością i prawosławnym klasztorem - tak pokrótce można opisać jedno z najciekawszych miejsc na czarnogórskim wybrzeżu. Herceg Novi znane jest z jaskini morskiej, zwanej „Błękitną jaskinią”. 

www.bosforrejsy.pl

 

Bar - największy port morski w Czarnogórze. Miasto podzielone na Nowy Bar z plażą o długości ponad 2 km i Stary Bar, który jest jednym wielkim muzeum średniowiecznego grodu u podnóża masywu Rumije, malowniczej ziemi zwanej Barske Pole. Niedaleko od Starego Baru rośnie najstarsze drzewo oliwne „Stara maslina”, które ma ponad 2000 lat.

 

 

 

www.bosforrejsy.plBudva - najpopularniejszy ośrodek wczasowy Czarnogóry. Piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż całego miasta w stronę zatoki, aż do wyspy św. Stefana. Warto zwrócić uwagę na stare miasto, położone na wysuniętym w głąb Adriatyku cyplu, a także kościoły, muzeum i twierdzę obronną, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. Kilka kilometrów na wschód od centrum znajduje się wyspa św. Stefana (Sveti Stefan) obecna na niemal wszystkich pocztówkach z Czarnogóry. Wszystkie zabytki zwiedzać można od strony morza, a po obu stronach starego miasta rozciągnięte są piękne plaże (głównie piaszczyste), o których mówi się, że są najlepszymi nad Adriatykiem. 

 

Dubrownik – miasto zabytek, nazywane „perłą Adriatyku”. Pałace patrycjuszy, piękne kościoły, fontanny, place i strome uliczki zbudowane są z białego wapienia. Stare miasto otoczone jest potężnym murem obronnym z XIV wieku, po którym spacer gwarantuje piękne widoki np. na panoramę charakterystycznych czerwonych dachów miasta. Poza murami miejskimi zachował się średniowieczny fort Lovrijenac, który obecnie znany jest jako jedna z najsłynniejszych scen teatralnych na świecie. Oprócz zabytków Dubrovnik ma do zaoferowania turystom także piękny stary port oraz cudowne plaże.

www.bosforrejsy.plZaton – jest osadą położoną w malowniczej zatoce około 8 km na północ od Dubrownika. Zaton składała się z dwóch wiosek: Zaton Veliki i Zaton Mali. Są one połączone długą na kilka kilometrów promenadą. Dojazd z Dubrownika autobusem trwa około 20 minut. Dla osób poszukujących wytchnienia od zatłoczonych miejsc Zaton jest idealnym miejscem wypoczynku. Piękne krajobrazy z równie cudownymi plażami wzbogacone sosnami sprawiają, iż można zapomnieć choć przez chwilę o wszelkich troskach. Zaton jest miejscem wakacyjnego odpoczynku od XV wieku, czyli od początków istnienia Republiki Raguzy. Niemal każda rodzina szlachecka z Dubrownika posiadała w Zaton dom letni. Chociaż dużą część tych renesansowych budowli zniszczono w czasie serbskiej agresji, niektóre z nich zachowały się lub zostały odtworzone.www.bosforrejsy.pl

Cavtat – jest to najdalej na południe od Dubrownika oddalona miejscowość. Historia miasta sięga czasów starożytnych. Wtedy to pod nazwą Epidauros powstał tu ważny ośrodek handlowy. Sprzyjało mu położenie między dwiema zatokami okalającymi półwysep, stanowiącymi bezpieczny port. Wielbiciele zabytków mogą się wybrać na poszukiwanie śladów owej przeszłości. Dotrą wtedy do pozostałości rzymskich łaźni i akweduktu. Przy nabrzeżu znajduje się sporo restauracji i barów.

 

 

Czarnogóra – zwana jest „Perłą Morza Śródziemnego”. To doskonałe miejsce na wypoczynek pod żaglami. Urzekający swoim pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO Kotor, Boka Kotorska tworząca jeden z najpiękniejszych fiordów w Europie. Stare miasto w Budvie, wyspa Świętego Stefana, miasto Stary Bar ... to tylko niektóre miejsca, które trzeba koniecznie zobaczyć.

 

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor. :)
Podczas rejsu wakacyjnego z pewnością przydadzą się też:

  • buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie
  • buty do wchodzenia do wody
  • kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza.

Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas wakacji przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.
Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeśli wybierasz się w podróż do Czarnogóry zabierz ze sobą paszport. Dokument ten umożliwi przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą formę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks. Mimo to, podczas każdego z nich, możesz odbyć szkolenie żeglarskie.

Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ.

EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania karty dostępne są TUTAJ.

Zasady panujące na rejsach

Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat wakacyjnych rejsów w Czarnogórze.

W cenie rejsu wakacyjnego uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 150 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Kaucja zwrotna: pamiętaj, że na rejs należy zabrać ze sobą 50 euro (lub równoważność tej kwoty w innej walucie). To kaucja (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), którą należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

Trasa rejsu wakacyjnego: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu wakacyjnego podejmuje jednak skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.

Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w każdą w dniu ropzpoczęcia rejsu o godzinie 17.00 w marinie. O dokładnym miejscu zaokrętowania uczestnicy zostaną poinformowaniu mailowo lub telefoniczne na 2-3 dni przed datą rozpoczęcia rejsu przez pracowników firmy Bosfor.  Zejście załogi z jachtu odbywa się ok. godz. 9.00 rano w dniu zakończenia rejsu.

Należy pamiętać o tym, że: w czasie wakacji Czarnogórę odwiedza wielu turystów. Tłok panuje również na morzu. Jeśli uczestnikom rejsu zależy na tym, by nocować w określonej marinie, należy do niej wpłynąć najdalej do godz. 17.00. W piątek przed zakończeniem rejsu, najdalej do godziny 16.00, skipper ma również obowiązek zatankować jacht na kolejny rejs.

Obowiązki skippera i załogi: skipper jest na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.

-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  
Czarter naszych jatów

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Wyszukiwarka rejsów morskich
Chorwacja, Grecja, Karaiby:

Rejsy Chorwacja

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy