Trwa wczytywanie systemu ...

 
Chcesz oderwać się od codzienności? Pragniesz niezapomnianych wrażeń? Popłyń z nami na Seszele i poznaj egzotyczne zakątki położone na Oceanie Indyjskim. Wykąp się w szmaragdowej wodzie, pospaceruj po białych, piaszczystych plażach i zwiedź rezerwaty dla tropikalnych zwierząt, którym nie przeszkadza ludzkie towarzystwo.
Seszele to prawdziwy raj na ziemi składający się z ok. 115 granitowych i koralowych wysp należących do archipelagu Seszele oraz  kilku sąsiednich wysp leżących na Oceanie Indyjskim. Do najbardziej znanych wysp należą: Mahé, Praslin, La Digue i Silhouette, Saint Anne. To zatem doskonały wybór dla tych, którzy chcą spędzić urlop pod żaglami.

Seszele cechuje wyżynno-górzysty krajobraz, bardzo malownicze zatoczki, bujne tropikalne lasy. Zamieszkują je liczne gatunki ptaków (fregaty, głuptaki) spotykanych najczęściej na niezamieszkałych wyspach. Seszele to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają wysokie temperatury. Panuje tu bowiem równikowy wilgotny klimat monsunowy, a średnia temperatura sięga ponad 27°C. Seszele jako wyspy przez długi czas były niezamieszkałe. Pierwsze osady powstały dopiero w II połowie XVI wieku na wyspie Mahé. Mimo swej burzliwej historii, dziś Seszele są idylliczną krainą, miejscem niezwykle atrakcyjnym do wypoczynku. Choć zabytków jest tutaj niewiele, wyspy przyciągają pięknymi plażami, krystalicznie czystą wodą, pozostałościami naturalnego lasu kokosowego w Rezerwacie Przyrody Doliny Mai. Niemałe znaczenie turystyczne ma również dzika przyroda, jedyne w swoim rodzaju gatunki roślin i zwierząt, a także piękno podwodnego świata. Z czego jeszcze słyną Seszele? Z bardzo przyjaźnie nastawionych mieszkańców, którzy z uśmiechem służą pomocą oraz prawdziwie magicznej atmosfery panującej na wyspach. Nic dziwnego, że nazywane są „Zaginionym Edenem”, czy „Wyspami Miłości”.

Seszele to idealne miejsce dla osób spragnionych kontaktu z dziką naturą. Tam pogoda zawsze dopisuje. Seszele polecamy tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas, ale też i miłośnikom spokojnego wypoczynku czy pieszych wycieczek.
 
 
Źródło: www.afrykaonline.com
 
 

 
-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  
Czarter naszych jatów

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Wyszukiwarka rejsów morskich
Chorwacja, Grecja, Karaiby:

Rejsy Chorwacja

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy