Trwa wczytywanie systemu ...


 www.bosforrejsy.plTajlandia - to kraj płożony w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nizinny, od wschodu graniczący z Laosem i Kambodżą, na południu z Malezją i dalej z Birmą (Myanmarem), zajmuje niewiele więcej niż 1,5 obszaru naszego kraju, ale za to linia brzegowa jest prawie 4 razy dłuższa. Największa wyspa - to Phuket (542 km2), znajdująca sie na Morzu Andamańskim, potem Ko Samui (280 km2) i dalej Phangan (168 km2) w Zatoce Tajlandzkiej. Językiem urzędowym jest tutaj tajski, stolica to Bangkok (po tajsku Krung Thep), waluta - bat (THB), religia w większej mierze - to buddyzm, głową państwa jest król Bhumibol Adulyadej, ruch samochodowy - lewostronny.

W Tajlandii panuje głównie klimat zwrotnikowy monsunowy, jedynie na południu kraju - równikowy wilgotny. W związku z powyższym wyróżnia się 3 pory roku: gorąca i sucha (od marca do maja/czerwca, temp. ok 40C i więcej), ciepła i wilgotna (okres nasilenia się wiatrów monsunowych, od lipca do października, niewiele chłodniej, ale znacznie wzrasta wilgotność powietrza) i chłodna i sucha (od listopada do lutego, zdecydowanie mniej opadów, sporo słońca, ciepło). Wybieramy się więc w bardzo dogodnym terminie do zwiedzania i żeglowania po Tajlandii!

W Tajlandii znajdziemy różnorodne formy krajobrazu - warstwowe góry i zamknięte w ich obrębie rolnicze doliny, skaliste i porośnięte lasami wysepki, plantacje palmy kokosowej i kauczukowca, wapienne skały z tajemniczymi jaskiniami, wiecznozielone lasy, plaże... a może nawet natrafimy na wydobywców rubinów, szafirów czy diamentów, które ostatnimi czasy zwiększyły swój udział na rynku krajowym i zagranicznym.

Tajlandia - to kraj ludzi wolnych (dosłowne tłumaczenie nazwy państwa), życzliwych i otwartych, rodzinnych i wesołych - mimo różnorodnych ludów i odmiennych kultur. Trzeba przestrzegać tu kilku zasad, podstawowe to: nigdy nie dotykać głowy Tajlandczyka, nie kierować też stopy w stronę Tajlandczyka, aby nie poczuł się urażony (np. kiedy się zakłada nogę na nogę, stopy uważane są w Tajlandii za nieczyste) Ponieważ kraj jest samowystarczalny pod względem produkcji żywności - kuchnia tajlandzka jest bardzo urozmaicona i do tego stosunkowo niedroga. Z pewnością skosztujemy miejscowych specjałów (np. takie pyszności jak: Panang Nua, Tom Yum Seafood, Masaman Kai, Kraprow Nua, Pla pad King, Tom Kha Kai, Larb Moo i inne). :)
Będąc w listopadzie w Tajlandii - jest szansa, iż trafimy na "Loy Krathong" - Święto Światła, należące do jednych z najpiękniejszych świąt Tajlandii. Odbywa się nocą przy pełni księżyca, kiedy to puszczane są z prądem "wianki" z liści bananowca z kadzidełkiem, świeczką i pieniążkiem - na szczęście.

Czeka nas też podziwianie ciekawej i jakże odmiennej od naszej sztuki i architektury. W Tajlandii uwagę przyciągają tzw. "Waty" a więc świątynie z klasztorami, w których mieszka ok. 300 tysięcy mnichów, także zdobione dachy z rzeźbieniami, odzwierciedlające człowieka - ptaka, figury i różnorodne pomniki Buddy, krużganki i inne. Z uwagi na planowaną przesiadkę w podróży samolotem w Bangkoku, warto spędzić tam kilka dodatkowych dni, dzięki czemu z bliska można przyjrzeć się stolicy państwa i jego zabytkom.

 

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor. :)
Podczas rejsu wakacyjnego z pewnością przydadzą się też:

  • buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie
  • buty do wchodzenia do wody
  • kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza.

Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas wakacji przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.
Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeśli wybierasz się w podróż po tajlandzkim wybrzeżu zabierz ze sobą paszport. Dokument ten umożliwi przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą formę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks. Mimo to, podczas każdego z nich, możesz odbyć szkolenie żeglarskie.

 

Zasady panujące na rejsach

Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat wakacyjnego rejsu w Tajlandii.

W cenie rejsu wakacyjnego uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 150 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Kaucja zwrotna: pamiętaj, że na rejs należy zabrać ze sobą 50 euro (lub równoważność tej kwoty w innej walucie). To kaucja (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), którą należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

Trasa rejsu wakacyjnego: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu wakacyjnego podejmuje jednak skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.

Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w każdą sobotę o godzinie 17.00 w marinie. O dokładnym miejscu zaokrętowania uczestnicy zostaną poinformowaniu mailowo lub telefoniczne na 2-3 dni przed datą rozpoczęcia rejsu przez pracowników firmy Bosfor. Rejs kończy się również w sobotę w tej samej marinie. Zejście załogi z jachtu odbywa się ok. godz. 9.00 rano.

Należy pamiętać o tym, że: w czasie wakacji Tajlandię odwiedza wielu turystów. Tłok panuje również na morzu. Jeśli uczestnikom rejsu zależy na tym, by nocować w określonej marinie, należy do niej wpłynąć najdalej do godz. 17.00. W piątek przed zakończeniem rejsu, najdalej do godziny 16.00, skipper ma również obowiązek zatankować jacht na kolejny rejs.

Obowiązki skippera i załogi: skipper jest na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.

-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  
Czarter naszych jatów

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Wyszukiwarka rejsów morskich
Chorwacja, Grecja, Karaiby:

Rejsy Chorwacja

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy