Blog

Bosfor blog

W jakim rejsie szkoleniowym warto wziąć udział?

Wiele z osób, które uczestniczyły w rejsach turystycznych wyraża pragnienie większego udziału w życiu pokładowym, manewrach pod żaglami czy na silniku. Jednak nie wszyscy są gotowi, by od razu poświęcać czas na zdobycie stopnia jachtowego sternika morskiego.

 Zobacz więcej  

Żeglowanie po Czarnogórze cz. II

Zalety żeglowania w Czarnogórze zostały wymienione w pierwszej części artykułu. Poniższy materiał poświęcony będzie najpiękniejszym miejscom, które warto zwiedzić podczas tygodniowego rejsu. Na szczególną uwagę zasługują Tivat, Kotor, Herceg Novi, Bar czy Budva. 

 Zobacz więcej  

Wakacje 2017 - kierunek Czarnogóra cz. I

Jeśli masz ochotę na magiczny rejs, w przyszłym sezonie koniecznie odwiedź Czarnogórę, niezwykle widowiskową, tętniącą przyrodą i niezwykłymi krajobrazami krainę. Doświadczony organizator rejsów podczas tygodniowej przygody połączy wypoczynek w najpiękniejszych fiordach Morza Śródziemnego ze zwiedzaniem cudownych miejsc takich, jak: Kotor, Herceg Novi czy Budva. Czarnogóra to kraj, który zawsze wita żeglarzy wysokimi temperaturami oraz gorącym słońcem. 

 Zobacz więcej  

Popeye Village, czyli bohaterowie filmów na wyciągniecie ręki

Punktem obowiązkowym podczas tygodniowego rejsu na Malcie jest Popeye Village, drewniana wioska wybudowana w 1979 roku w niezwykle malowniczej zatoce Anchor Bay położonej w północno-zachodnim narożniku wyspy Malta. To wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych żeglarzy.

 Zobacz więcej  

Wielkanocne żeglowanie na Malcie z Aleksandrem Dobą cz. II

Żeglowanie na Malcie w okresie Świąt Wielkonocnych z tak wspaniałym towarzyszem, jak Aleksander Doba było wspaniałym przeżyciem. Malta zachwyciła nas wieloma pięknymi zabytkami i znakami przeszłości, do tego Olek doskonale sprawdził się za sterem.

 Zobacz więcej  

Wielkanocne żeglowanie na Malcie z Aleksandrem Dobą cz. I

W tym roku Wielkanoc dla załogi Bosfora nabrała zupełnie nowego wymiaru. Wszystko za sprawą niezwykle wyjątkowego rejsu na Malcie, w którym uczestniczył m.in. Aleksander Doba. Podczas rejsu swoją pasją zachwycił nas nie tylko Olek, ale i Maltańczycy, którzy z wielkim zaangażowaniem obchodzili czas Zmartwychwstania Pańskiego. 

 Zobacz więcej  

Jak bezpiecznie parkować na kotwicy? Poradnik dla początkujących skipperów. Grecja

Sam pamiętam, gdy musiałem zrobić to pierwszy raz, całą noc nie spałem. Bo jak się zerwie to co zrobię?  Kaucja to nie żarty...  Z biegiem czasu, po wypracowaniu odpowiednich technik, zacząłem dochodzić do wniosku, że czasem cumowanie w portach z użyciem kotwicy jest łatwiejsze niż bieganie za wiecznie brudnymi i zarośniętymi muringami. 

 

 Zobacz więcej  

Trudne warunki, a zabawa i żeglarstwo na ciepłych wodach – czyli, jak żeglować bezpiecznie i przyjemnie?

Jednym z ważniejszych elementów odnoszących się do bezpieczeństwa na pokładzie jachtów turystycznych, do których mamy dostęp na wodach strefy śródziemnomorskiej, jest baczna obserwacja prognozy pogody. Na jej podstawie każdy odpowiedzialny kapitan podejmuje decyzje o tym, gdzie będzie żeglować, czy jak długo potrwa rejs. Niestety, nie wszystkie informacje dostępne za pomocą popularnych systemów pogodowych, odzwierciedlają faktyczne warunki atmosferyczne.

 Zobacz więcej  

Karaiby - jak schwytać słońce zimą?

Karaiby to prawdziwy raj na ziemi. I nie ma w tym stwierdzeniu ani odrobiny przesady. To właśnie tutaj wiele inspiracji znaleźli Szekspir czy Twain, delektując się błękitem nieba, przezroczystą wodą i istną sielanką. Jednak, by poznać prawdziwe Karaiby trzeba wyjść z hotelu. Najlepszym sposobem na doświadczanie tamtejszej kultury i obyczajów oraz przeżycie prawdziwej przygody, jest rejs jachtem.

 Zobacz więcej  

Marine Weather/Sail Grib – prognoza pogody dla żeglarzy na smartfony i tablety

Mając pod ręką samrtfon lub tablet z systemem operacyjnym ANDROID i dostęp na morzu lub w marinach do internetu możemy na bieżąco sprawdzać prognozę pogody, która podczas żeglowania odgrywa wielką rolę. Do pobrania ze Sklepu Play mamy kilka ciekawych aplikacji, dzięki którym poznamy warunki atmosferyczne dla interesującego nas w danym momencie akwenu.

 Zobacz więcej  

Odkrywaj Chorwację z morza ...

Na skróty ...

Lokalizacja naszej bazy w Chorwacji

Bosfor Rejsy

BOSFOR sp. z o.o.
60-195 Poznań, ul. Fedrusa 12
tel. +48 509 590 366

REGON 301382253 \ NIP 7792371921 \ KRS 0000350645
konto PLN nr: PL 96 1160 2202 0000 0001 6146 8380
konto EUR nr: PL 51 1160 2202 0000 0002 1046 0980
Numer SWIFT: BIGBPLPW
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego nr 523 

Zapraszamy