Rejsy morskie - Grecja

Rejsy wakacyjne - Grecja

Grecja to wymarzony kraj na wakacyjne żeglowanie, który przyciąga wspaniałą historią oraz bogatą kulturą. To kolebka europejskiej cywilizacji pełniąca zarazem rolę muzeum archeologicznego pełnego zbiorów starożytnej sztuki. Grecja słynie również z tradycyjnych śródziemnomorskich potraw, dobrego wina i hipnotyzującej muzyki.

Proponujemy następujące trasy rejsów:

 1. Pireus - Aegina - Hydra - Ermioni - Poros - Vathy - Pireus 
 2. Pireus - Hydra - Milos - Serifos - Poros - Pireus
 3. Pireus - Poros – Ermioni lub Spetses - Hydra - Epidavros - Pireus
 4. Pireus - Sunio - Kythnos - Kea - Poros - Aegina - Pireus
 5. Pireus - Kea - Kithnos - Serifos - Hydra - Poros - Pireus
 6. Pireus - Kea - Syros - Mykonos - Kithnos - Poros - Pireus

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Pireus – dawniej miasto portowe w starożytnej Grecji.  Olbrzymią jego zaletą była doskonała lokalizacja w naturalnej zatoce, dzięki czemu dzielił się na trzy mniejsze porty: Kantharos, Zea i Munichia. Dynamiczny rozwój tego miasta rozpoczął się w czasie, kiedy powstała niepodległa Grecja. Wówczas też wybudowano wiele pięknych i okazałych budynków w stylu klasycznym, które do dzisiejszego dnia cieszą się wielką popularnością wśród turystów. Doskonałym tego przykładem jest gmach teatru miejskiego. Dziś Pireus to największy port w Grecji.

Aegina czy Egina – swoim wyglądem przypomina Ateny. Choć nie ma nic wspólnego  z ekskluzywnym kurortem, posiada w sobie zachwycające piękno, w którym szybko można się zakochać. Już na wejściu roztacza się zapach miejscowych specjałów: chrupiących rybek maridaki, marynowanych gavros, świeżo grillowanych ośmiornic czy lokalnego przysmaku, jakim są jeżowce. Większość budowli w tym mieście powstała w czasach XIX-wiecznego boomu budowlanego trwającego do 1829 roku. Na uwagę zasługują głównie neoklasycystyczne pałacyki i kamienice. Egina słynie ze wspaniałej oliwy i tak lubianych przez Europejczyków pistacji, a także masowej uprawy  i pięknej świątyni Aphaya.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Hydra –  jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie korzystanie z samochodu, skutera czy roweru jest zabronione, a do podróżowania wynajmuje się osiłka. To również obszar słynący z wielkiego natchnienia. Potwierdza to Leonard Cohen, który większość swoich piosenek napisał właśnie tutaj.  Nabrzeże miasta roi się od wilii, dużych kamiennych rezydencji i mniejszych domków pokrytych typową dla tego regionu pomarańczową dachówką. Hydra to jeden z popularniejszych, greckich portów, który w sezonie tętni życiem. Nabrzeże wówczas staje się jedną wielką kawiarnią. Hydra znana jest z pobożności i pokaźnej liczby kościołów. Najbardziej znaną świątynią jest katedra Panagia Mitropoleos zlokalizowana niedaleko portu.

Ermioni – niedaleko Hydry znajduje się zadziwiająco piękna miejscowość Ermioni. To idealne miejsce na całodzienny spacer i obcowanie z przyrodą. W okolicy rozciągają się liczne lasy i pasmo górskie Peloponezu. Do Ermioni można dotrzeć także wodolotem np. z Aten. Ta fantastyczna podróż trwa około dwóch godzin. 

Poros – kolejna grecka wyspa wchodząca w skład archipelagu Wysp Sarońskich. Poros słynie z bujnej roślinności i krajobrazu obfitującego w góry. Najwyżej położonym punktem jest 360 metrowe wzniesienie - Vigla. Poros znana była już w starożytności tylko pod nazwą Kalaureia ze świątyni dedykowanej Posejdonowi.  Na uwagę zasługują piaszczyste plaże i okazałe neoklasycystyczne rezydencje upiększające nabrzeże. W Poros znajduje się również wiele klimatycznych tawern i kafejek.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Milos – wyspa słynąca z charakterystycznego  „rogalowatego” kształtu i barwnych zabudowań. To właśnie tutaj odnaleziono znany na całym świecie posąg „Wenus z Milos”. Choć jego oryginał znajduje się w Luwrze, na miejscu podziwiać można gipsową kopię. Na tym jednak nie kończą się atrakcje wyspy. Ważnym jej atutem są różnorodne plaże pokryte raz kamieniami, w innym miejscu muszlami lub białym piaskiem. W ciągu dnia warto zwiedzić interesujące pod względem architektonicznym budowle – starożytny teatr, katakumby i młyn znajdujący się we wsi Tripiti. Wieczorem swoją uwagę najlepiej skupić na cudownym widoku zachodzącego słońca. Milos to wyjątkowa wyspa, która oferuje niespotykane formacje skalne oraz świetne warunki do nurkowania. Bezpieczny do cumowania port w mieście Adamas, posiada infrastrukturę sanitarną i tawerny, w których można skosztować miejscowych specjałów. Miłośnicy dobrej zabawy znajdą dla siebie atrakcje w miejscowych klubach, gdzie imprezy trwają do białego rana.


Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Serifos – grecka wyspa zlokalizowana na Morzu Egejskim zaliczana do archipelagu Cyklad. Główną atrakcją Serifos są jej niewielkie rozmiary (75 km2). Zgodnie z grecką mitologią właśnie tutaj miała miejsce cześć mitu o Perseuszu, który spowodował śmierć mitycznego władcy Polidektesa. Stolica wyspy znajduje się ponad zatoką portową.

Spetses – zaliczana do Zatoki Argolickiej, cicha i bardzo kolorowa, kojąca zszarpane nerwy. Spetses nazywana także piniową, charakteryzuje się licznymi drzewami piniowymi, ale też pięknymi piaszczystymi i kamienistymi plażami. Doskonałe miejsce dla fanów spotów wodnych i osób ceniących chwilę wytchnienia w spokojnej atmosferze.

Palea Epidavros – bardzo znane w starożytności miasto stanowiące ważny ośrodek kultury greckiej  i jeden z najsławniejszych sanktuariów boga sztuki lekarskiej Asklepiosa. Dawno temu mieścił się tam dom uzdrowiskowy, do którego po pomoc przyjeżdżali chorzy z całej Argolidy. Fundamenty szpitala, relikty kilku świątyń oraz szczątki hellenistycznej łaźni można podziwiać nawet i teraz. W IV wieku p.n.e. w Epidavros wybudowano sławny teatr na zboczu góry Kinortion (dziś Charoni) mieszczący aż 12.000 widzów, w którym w niemal każdy weekend odbywają się spektakle.

Vathy – to wioska rybacka na zachodnim wybrzeżu półwyspu wulkanicznego Methana. Niewielki port już w starożytności był ważnym ośrodkiem z uwagi na bliskość miasta Methana. W okolicy znajduje się na plaża Almyra. Vathy stał się popularnym miejscem odwiedzin wielu żeglarzy szukających spokoju i dobrej kuchni greckiej.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Sunion –  bardzo magnetyzujący skalisty przylądek w Grecji znajdujący się na południowo-wschodnim wybrzeżu Attyki. Żeglarzy mamią głównie cudowne widoki,  ale też i ruiny świątyni  z V wieku p.n.e. należącej niegdyś do Posejdona. Na uwagę zasługują malownicze zachody słońca i pejzaże Morza Egejskiego, które można tutaj obserwować. Sunion to doskonały punkt widokowy. 

Kythnos – wyspa znana z dwóch wspaniałych cudów natury: gorących źródeł w Loutrze i bajecznej zatoki Fikhiada z piaszczystą plażą o szerokości o 4-5 metrów. Niepowtarzalnego uroku plaży dodaje samotnie rosnące drzewo. Całość pięknego widoku dopełnia mały kościół usytuowany na wzgórzu i niewielka tawerna z miejscowymi specjałami. 

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Kea –  to miejsce niedocenione i nie aż tak popularne wśród turystów, które leży nieco na uboczu głównych szlaków. Piękno wyspy tkwi w niezwykle urokliwych rybackich wioskach, miniaturowych kaplicach i klasztorach. Wśród tych ostatnich najbardziej znany jest Panagia Kastriani z XVIII wieku. Wyspa Keo oczaruje także miłośników przyrody. Wszystko za sprawą rosnących w głębi dębowych i migdałowych gajów. Keo zachwyca typową dla Grecji architekturą i niebiańskimi plażami. Liczne prace wykopaliskowe prowadzone na tym obszarze przyczyniły się do odkrycia najstarszej świątyni pochodzącej z XVII wieku p.n.e. oraz pozostałości po zabudowaniach związanych z okresem mykeńskim. Znaleziska te okazały się być częścią osady zbudowanej z kamienia otoczonej dawniej obronnym murem, który chronił nie tylko zabudowania mieszkalne, ale i świątynię. Ciekawy jest fakt, iż w ruinach odnaleziono gliniane posągi przypominające ludzi zarówno kształtem, jak i wielkością. Keos była również miejscem narodzin Symonidesa, greckiego poety chóralnego, twórcy słynnego epigramatu na cześć Spartan poległych pod Termopilami.

 

 

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor. :)
Podczas rejsu wakacyjnego z pewnością przydadzą się też:

 • buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie (nie czarnej)
 • buty do wchodzenia do wody
 • kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza.

Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas wakacji przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.

Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeśli wybierasz się w podróż po wyspach Greckich zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty. Dokumenty te umożliwią przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą formę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks. Mimo to, podczas każdego z nich, możesz odbyć szkolenie żeglarskie.

Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ.

EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania karty dostępne są TUTAJ.

 Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat wakacyjnego rejsu w Grecji.

W cenie rejsu wakacyjnego uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 150-200 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Trasa rejsu wakacyjnego: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu wakacyjnego podejmuje skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.

Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w sobotę o godzinie 17.00. O dokładnym miejscu zaokrętowania uczestnicy zostaną poinformowaniu mailowo lub telefoniczne na 2-3 dni przed datą rozpoczęcia rejsu przez pracowników firmy Bosfor. Rejs kończy się również w sobotę. Zejście załogi z jachtu odbywa się ok. godz. 9.00 rano.

Obowiązki skippera i załogi: skipper jest na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.

Polecamy transport samolotem (koszt ok. 450-550 zł/os. w dwie strony z Warszawy) liniami:

www.ryanair.com.pl

www.lot.com.pl

www.aegeanair.com

z Berlina liniami www.easyjet.com

 

Trasy i opisy destynacji

Proponujemy następujące trasy w Chorwacji:

 1. Pirovac – Hvar – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac- Kaprije – Hvar/ Palmiźana/Stari Grad - Trogir - Primosten - Skradin – Pirovac
 2. Pirovac – Trogir – Pirovac (Chorwacja Środkowa)
  Pirovac - Prvić - Trogir - Milna - Maslenica - Kremik - Pirovac
 3. Pirovac - Split – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac - Zirje - Rogoznica - Split - Stomorska - Tijat/ Zlarin – Pirovac
 4. Pirovac – kier. Rijeka/Pula – Pirovac (Chorwacja Północna)
  Pirovac - Veli Rat - Mali Losinj - Pula - Rab - Sali – Pirovac 
 5. Pirovac – kier. Dubrovnik – Pirovac (Chorwacja Południowa)
  Pirovac - Kakan - Komiza (Vis) - Vela Luka (Korcula) - Palmizana (obok Hvaru) - Primosten – Pirovac

Pirovac – piękne i czyste plaże, egzotyczna zieleń, cudowna starówka – to wszystko znaleźć można w Pirovacu, kameralnym miasteczku zapewniającym spokojny wypoczynek. Pirovac to spełnienie marzeń dla osób, które szukają wytchnienia od gwaru i tłumu. W okresie letnim można trafić na występy muzyków, koncerty fortepianowe czy uroczystości związane z lokalnym folklorem. Pirovac zlokalizowany jest 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu. 

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy

Kaprije – wielbicielom spokoju polecamy postój na wyspie KAPRIJE. Mimo swych niewielkich rozmiarów, to bardzo urokliwe miejsce oferujące smaczne posiłki. W miejscowych tawernach warto spróbować ryb i makaronów. Wprawdzie KAPRIJE zwiedzić Można podczas godzinnego spaceru, jednak piękno okolicznej przyrody na długo pozostaje w pamięci.

Hvar – wiekowe miasto o bogatej kulturze, tradycji i inspirującej historii położone na wyspie o tej samej nazwie, znanej ze swej słoneczności. Miasto niemalże z bajki, cieszące oko wspaniałą architekturą i przyrodą. W Hvarze każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy spokoju – odpoczynek, fani dobrej zabawy – liczne kluby. Będąc na Hvarze warto odwiedzić twierdzę - Fortecę (Španjola), katedrę, teatr, klasztor franciszkański. Wspaniałe wrażenie sprawia także port, który swym widokiem potrafi leczyć rany.  

Trogir – podróżując jachtem warto zacumować w Trogirze, jednym z najstarszych miast w Dalmacji. Różnorodność tamtejszych zabytków oczaruje nie tylko znawców architektury. Trogir pełny jest zabytków klasy zerowej, a cała starówka wpisana została na listę UNESCO. To miasto muzeum otwarte dla turystów w dzień i w nocy. Wśród olbrzymiej liczby zabytków na uwagę zasługują m.in.: katedra św. Wawrzyńca, ratusz i Dwór Kniazia, kościół i klasztor św. Michała. Niemałą atrakcją są również cumujące w Trogirze jachty. W sezonie można tutaj zobaczyć najnowsze i najdroższe modele.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Primosten – miasto z portem położone między zatokami Raduca i Primosten słynące m.in. z piękna okolicznej przyrody i licznych winnic. Mieszkańcy ochoczo zajmują się jeszcze połowem i hodowlą ryb, a także uprawą drzew oliwnych. To jedno z piękniejszych miast na Morzu Adriatyckim, które charakteryzuje się wąskimi uliczkami. Do Primosten przyciągają turyści z jeszcze jednego względu – plaży dla nudystów. W sezonie wiele się tutaj dzieje. Zwiedzając miasto można poznać również miejscowe tradycje poprzez uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach.

Skradin – w odległości około 15 km od Szybenika znajduje się miasteczko Skradin. To jedno  z ciekawszych miejsc w Chorwacji znane ze swej burzliwej historii. Skradin słynie także ze starówki zbudowanej w całości z kamienia. Z tej miejscowości należy udać się do Parku Narodowego Krka, by na własne oczy móc podziwiać piękno wodospadów i bujnej roślinności. To cudowne i bardzo klimatyczne miejsce z licznymi wodospadami, kaskadami i strumyczkami. Warto zauważyć, że  w centralnej części parku znajduje się jezioro Visovac, a także ciekawy pod względem architektonicznym klasztor Franciszkanów wybudowany w 1445 roku.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Prvić – to wyspa skrywająca bardzo cenne pamiątki dawnej kultury. Choć niewielka (można ją obejść dookoła w czasie ok. 2 godz.), bardzo popularna wśród żeglarzy. Panuje tam typowy morski klimat. Kamienne uliczki, szum fal, dźwięk świerszczy – tak w skrócie można opisać Prvić. Pozycjami obowiązkowymi są lokalne specjały, których należy skosztować przy szklaneczce rakiji lub suszonych fig przygotowanych zgodnie z pradawnymi recepturami.

Milna – na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač znajduje się urokliwa miejscowość w ślicznej zatoce bardzo dobrze chronionej od wiatrów, oferująca piaszczyste i żwirowe plaże. To lubiane przez podróżników miejsce, które wabi turystów licznymi perełkami architektonicznymi. Najbardziej znana to tzw. Anglišćina, w której według niektórych źródeł żył angielski lord. Jej wygląd jest interesujący  z powodu małych i nielicznych okien w murach.

Kremik – bezpieczna marina usytuowana nieopodal słynnej chorwackiej miejscowości Primosten, charakteryzująca się licznymi miejscami postojowymi.

Žirje – to ceniona za swoje naturalne piękno mała osada rybacka,  znana głównie z bogatego obszaru do połowu ryb. Zachwyca skalistymi terenami kąpielowymi w uroczych zatoczkach. To ciche miejsce oddalone od zgiełku, bardzo dobrze nadające się do spokojnego wypoczynku. Szczególnie polecamy je osobom lubiącym piesze czy rowerowe wycieczki.  W Vela Stupica znajdują się ruiny średniowiecznego zamku.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Rogoznica – to ciche, śródziemnomorskie miasteczko, ulokowane na półwyspie, który kiedyś był wyspą. Sztuczny nasyp został stworzony w XIX wieku. Na wyspie przeważają lasy, stare kamienne domy przypominające dawną kulturę. Rogoznica to jedno z bardziej cenionych przez żeglarzy miejsc z bezpiecznym portem. Turystom polecamy inspirujące zabytki dziedzictwa kulturowego: kościół Św. Mikołaja, Św. Jana Trogirskiego, Najświętszej Maryi Panny, kaplicę Matki Boskiej oraz ruiny twierdzy.

Stomorska – naprzeciwko Splitu na wyspie Šolta znajduje się cudowna morska zatoka. Jej piękność polega na specyficznej atmosferze nawiązującej do starych czasów.  

Split – stolica Dalmacji i drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. To bardzo ważny ośrodek administracyjny, ale też i gospodarczy. Najwspanialszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. To, co zostało po murach stało się z czasem częścią powstałej później zabudowy, wtapiając się jakoby w nowoczesne struktury. Mieszkańcy Spiltu znani są ze swej elegancji i należą do najbardziej urokliwych ludzi w całej Chorwacji.  Warte obejrzenia jest przede wszystkim stare miasto. Właśnie tutaj znajduje się większość najbardziej uroczych miejsc. Stąd  trafić można także na najbardziej popularną promenadę  „wysadzoną” palmami.

Zlarin – prom, który kieruje się na wyspę Prvić dociera także na Zlarin. Wyspa piękna, zachwycająca, do tego ciekawa. Posiada typowe chorwackie zabudowania i uroczy port. W miejscu tym zachwyca widok turkusowej, niewiarygodnie czystej wody, w której aż roi się od jeżowców. Na wzgórzach zlokalizowane są stare kościoły: Św. Marija z 1740, Św. Roka z 1649, „Naszej Dziewicy z Raszelju” z XV wieku zrekonstruowany w 1714 roku. Przed laty wyspa słynęła z wydobycia koralu.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Rijeka – znane z największego w Chorwacji portu. Najsłynniejszym miejscowym zabytkiem jest twierdza z XIII wieku wykorzystywana dziś jako miejsce krzewienia kultury. Odbywają się tam liczne koncerty czy pokazy sztuki. Rijeka posiada wiele ciekawych muzeów – morskie, miejskie, historyczne czy archeologiczne.

Pula – miasto o typowo śródziemnomorskim klimacie, otoczone najczystszymi w regionie wodami Morza Adriatyckiego. Najczęściej odwiedzanym zabytkiem jest amfiteatr pochodzący z I wieku wybudowany przez rzymskiego cesarza Wespazjan. To bardzo dobrze zachowany zabytek słynący z krwawych walk gladiatorów. Pula zachwyca także innymi skarbami: rzymskim forum, świątynią Augusta z I wieku, ratuszem z XIII wieku, zamkiem z XVI, kaplicą Santa Maria Formosa, podwójną bramą, bramą Herkulesa i Łukiem Sergiusza.

Veli Rat – nieduża miejscowość portowa usytuowana w zatoce Čuna w południowo-zachodniej części wyspy Dugi Otok. W okolicy znajduje się dużo lasów sosnowych i miejsc do połowu ryb. Na południu wyspy Dugi Otok rozpościera się jedna z najpiękniejszych zatok Adriatyku, Park Przyrody Telašćica.

Rejsy wakacyjne, Czarter jachtów, Bosfor Rejsy Mali Losinj – miasto na Adriatyku znane jako popularny kurort turystyczny. Leży w zatoce Augusti. Do XIX wieku była to mała wioska, która przerodziła się w prawdziwe miasto nadmorskie. Miejsce wyjątkowe z uwagi na piękno przyrody i licznych zabytków świadczących o burzliwej historii.  

Rab – pagórkowata wyspa z licznymi dębami leżąca w paśmie wewnętrznym Archipelagu Kvarnerskiego, chroniona przed wiatrami przez wysoki szczyt Kamenjaku sięgający 408 m.

Szybenik  - płynąc kanałem św. Antoniego dostaniemy się do Szybenika. Na wejściu witają nas światła nawigacyjne umieszczone po prawej stronie na twierdzy św. Mikołaja, z lewej na latarni Jadria. Szybenik to stosunkowo młode miasto, w którym daje się zauważyć silny wpływ renesansu. Świadczy o tym katedra św. Jakuba. Ten oryginalny obiekt zbudowany jest z bloków białego kamienia wapiennego, które nie zostały połączone żadną zaprawą. Szybenik był miastem często obleganym przez wojska, dlatego na starówce wybudowano duży zbiornik na wodę z czterema studniami.

Odkrywaj Chorwację z morza ...

Na skróty ...

Lokalizacja naszej bazy w Chorwacji

Bosfor Rejsy

BOSFOR sp. z o.o.
60-195 Poznań, ul. Fedrusa 12
tel. +48 509 590 366

REGON 301382253 \ NIP 7792371921 \ KRS 0000350645
konto PLN nr: PL 96 1160 2202 0000 0001 6146 8380
konto EUR nr: PL 51 1160 2202 0000 0002 1046 0980
Numer SWIFT: BIGBPLPW
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego nr 523 

Zapraszamy