Blog

Bosfor blog

Jak zainstalować i korzystać z Navionics Boating Europe

W trakcie rejsów w Chorwacji członkowie załóg rozpoczynający swoją żeglarską przygodę na Adriatyku często interesują się z jakich programów nawigacyjnych korzystają  skipperzy. Choć  w czasie trwania rejsu staramy się zaspokoić ich ciekawość, nie zawsze jest czas, by szczegółowo opisać sposób pobierania programów lub korzystania z nich. Ponieważ sezon na żeglowanie w Chorwacji przed nami, opiszę jak korzystać z ciekawego programu jakim jest Navionics Boating Europe.

 Zobacz więcej  

Rejs po maltańskim wybrzeżu – La Valletta (cz.I)

Malta z uwagi na swoją urodę przyciąga turystów jak magnes. Dla osób biorących udział w rejsie kuszące są przede wszystkim widoki pięknych zatok. Równie atrakcyjne będą też większe porty oraz mniej znane mariny, w których nie brakuje pamiątek po starożytnej kulturze.

 Zobacz więcej  

Grecja trochę inaczej

Z czym kojarzy się spędzanie wakacji na jachcie w Grecji? Przede wszystkim z  Cykladami, Milos, Santorini i Mykonos. Informacji i artykułów na temat uroków tego rejonu jest wiele, dlatego warto skupić się na nieco innym, często pomijanym obszarze żeglarskim.

 Zobacz więcej  

Mityczna Grecja

Osobom, które pragną uciec przed wakacyjną nudą, polecamy rejs w Grecji z obowiązkowymi przystankami na wyspie Keos, Milos czy Serifos. Rejs w Grecji to wspaniała alternatywa dla osób, które swoje pierwsze doświadczenia zdobywały na Bałtyku, morzu zimnym i dość kapryśnym. Grecja oferuje dużo słońca, łagodną bryzę, interesujące miejsca do zwiedzania, egzotykę oraz spokój.

 Zobacz więcej  

Żeglowanie wokół Wysp Karaibskich – latynoskie rytmy i radość życia

Wyspy Karaibskie zachwycają białymi plażami, turkusową wodą, pięknymi palmami, bogatą i niezwykle różnorodną architekturą oraz serdecznymi mieszkańcami.  Na miłośników żeglowania czekają tropikalne dżungle, spektakularne wodospady, zaskakujące góry, tereny półpustynne wypełnione kaktusami, zapierające dech  w piersiach plaże z niebiańskimi rafami koralowymi. Rejs jachtem umożliwia zwiedzanie parków narodowych i rezerwatów, sadów bananowych, cytrusowych, plantacji kawy, kakao czy mango.

 Zobacz więcej  

Aktywny wypoczynek na jachcie

Wizerunek Polaka, który pragnie spędzić wakacje nad morzem, zażywając tylko i wyłącznie kąpieli słonecznych, odchodzi do przeszłości.  W ostatnich latach daje się zauważyć trend na aktywny wypoczynek, w tym także i żeglowanie.

 Zobacz więcej  

Rejsy w Chorwacji i Grecji – najpopularniejszy rodzaj wakacyjnego wypoczynku

Od kilku lat Polacy nie zmieniają ulubionych kierunków wakacyjnych wojaży. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wśród destynacji wybieranych na czas urlopów prym wiodą Chorwacja, Grecja, Turcja i Hiszpania. Zwiększająca się liczba turystów w tych właśnie krajach przyczynia się również do rosnącej popularności rejsów jachtem.

 Zobacz więcej  

Żeglowanie – najlepszy sposób na wakacje!

Liczba jednostek pływających na najpopularniejszych akwenach jak Morze Adriatyckie czy Śródziemne nieustannie się zwiększa. Choć część turystów traktuje ten sport  w kategorii rekreacji, miłośników aktywnego spędzania czasu na jachcie wcale nie brakuje. Żeglowaniu oddają się całe rodziny, grupy przyjaciół, a także seniorzy. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż szum wody, kąpiel w cichej zatoczce oraz możliwość odcięcia się od gwaru cywilizacji. 

 Zobacz więcej  

Malta – wyspa skąpana w słońcu

Kultowe miejsca Malty co roku przyciągają turystów z różnych części świata, którzy  przyjeżdżają podziwiać zabytkowe zamki i twierdze. To właśnie tutaj czas zatrzymał się w miejscu, a życie toczy się zgodnie z rytem natury.

 Zobacz więcej  

Żeglowanie w Grecji

Grecja to wymarzony kraj na wakacyjne żeglowanie, który przyciąga wspaniałą historią oraz bogatą kulturą. To kolebka europejskiej cywilizacji pełniąca zarazem rolę muzeum  archeologicznego pełnego zbiorów starożytnej sztuki. Grecja słynie również z tradycyjnych śródziemnomorskich potraw, dobrego wina i hipnotyzującej muzyki.

 Zobacz więcej  

Odkrywaj Chorwację z morza ...

Na skróty ...

Lokalizacja naszej bazy w Chorwacji

Bosfor Rejsy

BOSFOR sp. z o.o.
60-195 Poznań, ul. Fedrusa 12
tel. +48 509 590 366

REGON 301382253 \ NIP 7792371921 \ KRS 0000350645
konto PLN nr: PL 96 1160 2202 0000 0001 6146 8380
konto EUR nr: PL 51 1160 2202 0000 0002 1046 0980
Numer SWIFT: BIGBPLPW
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego nr 523 

Zapraszamy