Cena:
2 150,00 zł
Wolnych miejsc:
3
Data rejsu:
2023-06-03 : 2023-06-10
Aby wykupić miejsca na rejsie, niezbędne jest posiadanie konta w naszym serwisie.
Minimalna liczba uczestników na rejsie szkoleniowym wynosi 3 os.
Szkolenie na VODITELJ BRODICE lub Inshore Skipper ISSA
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą zdobyć umiejętności wystarczające do samodzielnego czarteru i prowadzenia jachtów żaglowych po przybrzeżnych wodach morskich (głównie w Chorwacji i innych krajach Morza Śródziemnego).
Na koniec kursu przewidziana została możliwość zdobycia uprawnień VODITELJ BRODICE kat. B, jak również Inshore Skipper ISSA. Szkolenie to idealna opcja dla wszystkich, którzy zainteresowani są zdobyciem odpowiednich umiejętności i odbyciem stażu przed szkoleniem na stopień Jachtowego Sternika Morskiego.
Cena zawiera: pobyt na jachcie, opiekę skippera, szkolenie, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.
Cena nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych oraz kosztów dojazdu na rejs. Wyżywienie, opłata klimatyczna, sprzątanie końcowe, paliwo i opłaty portowe pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu wynoszącej zazwyczaj około 130 euro/os./tydzień. Skipper nie ponosi kosztów związanych z rejsem i w czasie jego trwania znajduje się na utrzymaniu załogi.
W cenę nie wliczono również opłat dodatkowych jak: opłaty za sprzątanie końcowe 25 euro/os., opłaty klimatycznej (15 euro/osoba/tydzień), bezzwrotne ubezpieczenie kaucji 35 euro/os./tydz., które pokrywa każdy uczestnik rejsu.
Cena nie zawiera również kosztów związanych z uzyskaniem certyfikatu ISSA oraz patentu VODITELJ BRODICE:
• Wydanie certyfikatu ISSA – 350 zł
• Egzamin w Kapitanacie Portu i wydanie patentu Vodietelj Brodice – 150 euro.
Szkolenie na Jachtowego Sternika Morskiego
Szkolenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, które posiadają minimum 150 godzin udokumentowanego stażu morskiego i chcą zdobyć umiejętności konieczne do samodzielnego prowadzenia jachtu morskiego o dł. do 18 m oraz przystąpić do egzaminu na stopień Jachtowego Sternika Morskiego.
Program intensywnego szkolenia obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne na dużym (44 stopy lub więcej) jachcie wyposażonym w ster strumieniowy. Podczas kursu uczymy manewrów wymaganych podczas praktycznej części egzaminu. Wykłady, konsultacje i ćwiczenia nawigacyjne mają na celu uporządkowanie wiedzy teoretycznej uczestników.
Koszt egzaminu na stopień jachtowego sternika morskiego - 350 zł (osoby do 26 roku życia 50% rabat).
Koszt wydania patentu - 50 zł.
Sprawdź Program szkolenia
Dodatkowe opłaty:
- Opłaty za sprzątanie końcowe: 25 euro/os.
- Opłata klimatyczna: 15 euro/os.
- Ubezpieczenie bezzwrotnej kaucji: 35 euro/os.
Rezerwacji rejsu można dokonać:
- samodzielnie - logując się na stronie www.bosforrejsy.pl w panelu administratora
- pod numerem telefonu +48 661 590 550
- wysyłając maila na adres biuro@bosforrejsy.pl
Ważne informacje:
- Rejs rozpoczyna się (o godz. 17.00) i kończy (o godz. 9.00) w marinie Pirovac, która zlokalizowana jest ok. 25 km od Zadaru.
- W marinie Pirovac znajduje się parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód na czas trwania rejsu. Nie wymaga on rezerwacji. W chwili obecnej koszt parkingu wynois ok. 12 euro za dobę.
- W cenę rejsu wliczone jest ubezpieczenie w podróży zagranicznej: koszty leczenia i natychmiastowa pomoc assistance 10 000 euro, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 euro, bagaż podróżny 250 euro, ubezpieczyciel: AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. z siedzibą przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie. Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są TUTAJ.
- W sezonie z uwagi na duże natężenie ruchu turystycznego wypłynięcie z mariny odbywa się najpóźniej o godz. 9.00 rano, wpłynięcie do godz. 15.00-16.00. Nie pływamy w nocy, nie stoimy na kotwicy (poza przerwą na kąpiel).
- Nie praktykujemy wożenia produktów spożywczych z Polski. Świeże i lokalne produkty kupujemy na miejscu.
Pomagamy w rezerwacji miejsca na autokar do Chorwacji.
W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor.
Podczas rejsu w Chorwacji z pewnością przydadzą się też:
Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie. Ubrania lepiej spakować w miękką torbę niż sztywną walizkę. 😊
Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas rejsu przyda się także obca waluta. W Chorwacji obowiązuje EURO. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania. Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.
Chorwacja to niezwykle magiczne miejsce, słynące z oryginalnych zabytków, ciepłego Adriatyku i burzliwej historii. Kraj ten znany jest też z bogatej kultury oraz wyśmienitej kuchni. Nic dziwnego, że jest jednym z ulubionych regionów odwiedzanych przez turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Jeśli wybierasz się w podróż po chorwackim wybrzeżu zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty. Dokumenty te umożliwią przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo weź ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą firmę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks, ale też szlifowanie umiejętności żeglarskich. Dlatego podczas każdego z rejsów możesz odbyć szkolenie.
Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ.
EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania karty dostępne są TUTAJ.
Zasady panujące na rejsach
Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat rejsu w Chorwacji.
W cenie rejsu turystycznego lub rodzinnego uwzględniliśmy: pobyt i nocleg na jachcie, opiekę skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.
W cenie rejsu szkoleniowego uwzględniliśmy: szkolenie, materiały szkoleniowe, pobyt i nocleg na jachcie, opiekę skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.
Cena rejsu nie zawiera: wyżywienia, opłat portowych, opłat za paliwo do jachtu, opłaty za sprzątanie końcowe, opłaty klimatycznej, bezzwrotnego ubezpieczenia kaucji. Wyżywienie w czasie trwania rejsu, opłaty portowe, paliwo do jachtu pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej, którą uiszcza każdy z uczestników rejsu w dniu jego rozpoczęcia. Składka do kasy jachtowej wynosi ok. 130 euro/os./jacht lub ok. 200 euro/os./katamaran. Wysokość kasy jachtowej jest wyliczona dla pełnej załogi jachtu wynoszącej 8 lub 10 os. W przypadku, gdy nie ma kompletu załogi, kasa jachtowa ulega zwiększeniu. Wysokość kasy jachtowej może także ulec zwiększeniu, gdy załoga postanowi pokrywać z kasy jachtowej wyjścia do restauracji lub zakup napojów procentowych, dlatego jest to kwota tylko i wyłącznie orientacyjna na wysokość, której nie ma wpływu ani organizator rejsu, ani skipper. Kasa jachtowa jest wpłacana w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper jest zwolniony z ponoszenia opłaty do wspólnej kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi.
W przypadku rejsu szkoleniowego cena nie zawiera również kosztów związanych z egzaminem oraz wydaniem patentu.
Dodatkowe opłaty:
• Opłaty za sprzątanie końcowe: 15 euro/os./jacht lub 30 euro/os./katamaran
• Opłata klimatyczna: 15 euro/os.
• Bezzwrotne ubezpieczenie kaucji: 25 euro/os./jacht lub 35 euro/os./katamaran.
Dodatkowe opłaty związane z rejsem szkoleniowym:
- Opłaty za sprzątanie końcowe: 15 euro/os./jacht lub 30 euro/os./katamaran
- Opłata klimatyczna: 15 euro/os.
- Bezzwrotne ubezpieczenie kaucji: 25 euro/os./jacht lub 35 euro/os./katamaran
Koszt związany z uzyskaniem certyfikatu ISSA, patentu VODITELJ BRODICE oraz Jachtowego Sternika Morskiego:
• Wydanie certyfikatu ISSA – 350 zł
• Egzamin w Kapitanacie Portu i wydanie patentu Vodietelj Brodice – 150 euro
• Egzamin na stopień jachtowego sternika morskiego 350 zł/os. (osoby do 25 rż. 50% rabat), koszt wydania patenty 50 zł/os.
Trasa rejsu: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu wakacyjnego podejmuje jednak skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.
Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w każdą sobotę o godzinie 17.00. Natomiast zejście załogi z jachtu odbywa się do godz. 9.00 rano. Każdy z rejsów w Chorwacji rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu – w marinie Pirovac. Pirovac zlokalizowany jest ok. 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu. Jeżeli do Chorwacji podróżujesz autokarem, Pirovac jest Twoim przystankiem końcowym, a także miejscem, w którym rozpoczniesz podróż powrotną do Polski. W Pirovacu można również bezpiecznie pozostawić samochód na czas rejsu. Koszt parkingu wynosi ok. 12 euro/za dobę. Wszelkie informacje na temat miejsca zaokrętowania, skippera prowadzącego rejs (w tym jego numer telefonu) oraz opłat pobieranych na jachcie, uczestnicy otrzymają mailem na około 3-4 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.
Należy pamiętać o tym, że: w czasie wakacji Chorwację odwiedza wielu turystów. Tłok panuje również na morzu. Jeśli uczestnikom rejsu zależy na tym, by nocować w określonej marinie, należy do niej wpłynąć najdalej do godz. 15.00. W piątek przed zakończeniem rejsu, najdalej do godziny 17.00, skipper ma również obowiązek zatankować jacht na kolejny rejs.
Obowiązki skippera i załogi: skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.
Jak dotrzeć na rejsy?
Podczas podróży do Chorwacji możemy skorzystać z trzech rodzajów transportu:
Autokarem – transport mniej wygodny, ale za to o połowę tańszy. Cena biletów waha się od 676 do 399 zł/os. (bilet w dwie strony) w zależności od lokalizacji miasta, z którego rozpoczynamy podróż. Szczegółowe informacje na temat transportu autokarem znaleźć można TUTAJ.
Własnego np. samochodem. Koszt parkingu w marinie Pirovac wynosi ok. 12 euro/za dobę.
Samolotem liniami LOT, Wizzair, Ryanair do Zadaru lub Splitu.
Bez względu na rodzaj transportu, z chęcią pomożemy w jego organizacji. :)
Ważna informacja:
Każdy z rejsów w Chorwacji rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu – w marinie Pirovac. Pirovac zlokalizowany jest ok. 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu.
Jeżeli do Chorwacji podróżujesz autokarem, Pirovac jest Twoim przystankiem końcowym, a także miejscem, w którym rozpoczniesz podróż powrotną do Polski. W Pirovacu można również bezpiecznie pozostawić samochód na czas rejsu.
Parametry
długość: 15.4 m
szerokość: 4.46 m
zanurzenie: 2.1 m
ilość kabin: 5
producent: Bavaria
Bavaria 49 jest jedną z najbardziej udanych konstrukcji jachtu turystycznego. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, bardzo dobrym warunkom nautycznym oraz dzięki swoim rozmiarom jest wręcz wymarzona do żeglarskiej turystyki. Bezpieczeństwo, komfort, prosta obsługa rolowanych żagli, pakowność messy, lodówka, dobre rozmieszczenie przyrządów nawigacyjnych oraz optymalna cena sprawiają, że jest jednym z najbardziej poszukiwanych jachtów dla rejsów żeglarskich każdego rodzaju. Idealna na wszystkie wyprawy.
Jacht jest w pełni wyposażony hotelarsko dla jedenasto - osobowej załogi.
Proponujemy następujące trasy w Chorwacji:
Pirovac – piękne i czyste plaże, egzotyczna zieleń, cudowna starówka – to wszystko znaleźć można w Pirovacu, kameralnym miasteczku zapewniającym spokojny wypoczynek. Pirovac to spełnienie marzeń dla osób, które szukają wytchnienia od gwaru i tłumu. W okresie letnim można trafić na występy muzyków, koncerty fortepianowe czy uroczystości związane z lokalnym folklorem. Pirovac zlokalizowany jest 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu.
Kaprije – wielbicielom spokoju polecamy postój na wyspie KAPRIJE. Mimo swych niewielkich rozmiarów, to bardzo urokliwe miejsce oferujące smaczne posiłki. W miejscowych tawernach warto spróbować ryb i makaronów. Wprawdzie KAPRIJE zwiedzić Można podczas godzinnego spaceru, jednak piękno okolicznej przyrody na długo pozostaje w pamięci.
Hvar – wiekowe miasto o bogatej kulturze, tradycji i inspirującej historii położone na wyspie o tej samej nazwie, znanej ze swej słoneczności. Miasto niemalże z bajki, cieszące oko wspaniałą architekturą i przyrodą. W Hvarze każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy spokoju – odpoczynek, fani dobrej zabawy – liczne kluby. Będąc na Hvarze warto odwiedzić twierdzę - Fortecę (Španjola), katedrę, teatr, klasztor franciszkański. Wspaniałe wrażenie sprawia także port, który swym widokiem potrafi leczyć rany.
Trogir – podróżując jachtem warto zacumować w Trogirze, jednym z najstarszych miast w Dalmacji. Różnorodność tamtejszych zabytków oczaruje nie tylko znawców architektury. Trogir pełny jest zabytków klasy zerowej, a cała starówka wpisana została na listę UNESCO. To miasto muzeum otwarte dla turystów w dzień i w nocy. Wśród olbrzymiej liczby zabytków na uwagę zasługują m.in.: katedra św. Wawrzyńca, ratusz i Dwór Kniazia, kościół i klasztor św. Michała. Niemałą atrakcją są również cumujące w Trogirze jachty. W sezonie można tutaj zobaczyć najnowsze i najdroższe modele.
Primosten – miasto z portem położone między zatokami Raduca i Primosten słynące m.in. z piękna okolicznej przyrody i licznych winnic. Mieszkańcy ochoczo zajmują się jeszcze połowem i hodowlą ryb, a także uprawą drzew oliwnych. To jedno z piękniejszych miast na Morzu Adriatyckim, które charakteryzuje się wąskimi uliczkami. Do Primosten przyciągają turyści z jeszcze jednego względu – plaży dla nudystów. W sezonie wiele się tutaj dzieje. Zwiedzając miasto można poznać również miejscowe tradycje poprzez uczestnictwo w tamtejszych uroczystościach.
Skradin – w odległości około 15 km od Szybenika znajduje się miasteczko Skradin. To jedno z ciekawszych miejsc w Chorwacji znane ze swej burzliwej historii. Skradin słynie także ze starówki zbudowanej w całości z kamienia. Z tej miejscowości należy udać się do Parku Narodowego Krka, by na własne oczy móc podziwiać piękno wodospadów i bujnej roślinności. To cudowne i bardzo klimatyczne miejsce z licznymi wodospadami, kaskadami i strumyczkami. Warto zauważyć, że w centralnej części parku znajduje się jezioro Visovac, a także ciekawy pod względem architektonicznym klasztor Franciszkanów wybudowany w 1445 roku.
Prvić – to wyspa skrywająca bardzo cenne pamiątki dawnej kultury. Choć niewielka (można ją obejść dookoła w czasie ok. 2 godz.), bardzo popularna wśród żeglarzy. Panuje tam typowy morski klimat. Kamienne uliczki, szum fal, dźwięk świerszczy – tak w skrócie można opisać Prvić. Pozycjami obowiązkowymi są lokalne specjały, których należy skosztować przy szklaneczce rakiji lub suszonych fig przygotowanych zgodnie z pradawnymi recepturami.
Milna – na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač znajduje się urokliwa miejscowość w ślicznej zatoce bardzo dobrze chronionej od wiatrów, oferująca piaszczyste i żwirowe plaże. To lubiane przez podróżników miejsce, które wabi turystów licznymi perełkami architektonicznymi. Najbardziej znana to tzw. Anglišćina, w której według niektórych źródeł żył angielski lord. Jej wygląd jest interesujący z powodu małych i nielicznych okien w murach.
Kremik – bezpieczna marina usytuowana nieopodal słynnej chorwackiej miejscowości Primosten, charakteryzująca się licznymi miejscami postojowymi.
Žirje – to ceniona za swoje naturalne piękno mała osada rybacka, znana głównie z bogatego obszaru do połowu ryb. Zachwyca skalistymi terenami kąpielowymi w uroczych zatoczkach. To ciche miejsce oddalone od zgiełku, bardzo dobrze nadające się do spokojnego wypoczynku. Szczególnie polecamy je osobom lubiącym piesze czy rowerowe wycieczki. W Vela Stupica znajdują się ruiny średniowiecznego zamku.
Rogoznica – to ciche, śródziemnomorskie miasteczko, ulokowane na półwyspie, który kiedyś był wyspą. Sztuczny nasyp został stworzony w XIX wieku. Na wyspie przeważają lasy, stare kamienne domy przypominające dawną kulturę. Rogoznica to jedno z bardziej cenionych przez żeglarzy miejsc z bezpiecznym portem. Turystom polecamy inspirujące zabytki dziedzictwa kulturowego: kościół Św. Mikołaja, Św. Jana Trogirskiego, Najświętszej Maryi Panny, kaplicę Matki Boskiej oraz ruiny twierdzy.
Stomorska – naprzeciwko Splitu na wyspie Šolta znajduje się cudowna morska zatoka. Jej piękność polega na specyficznej atmosferze nawiązującej do starych czasów.
Split – stolica Dalmacji i drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. To bardzo ważny ośrodek administracyjny, ale też i gospodarczy. Najwspanialszą atrakcją są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. To, co zostało po murach stało się z czasem częścią powstałej później zabudowy, wtapiając się jakoby w nowoczesne struktury. Mieszkańcy Spiltu znani są ze swej elegancji i należą do najbardziej urokliwych ludzi w całej Chorwacji. Warte obejrzenia jest przede wszystkim stare miasto. Właśnie tutaj znajduje się większość najbardziej uroczych miejsc. Stąd trafić można także na najbardziej popularną promenadę „wysadzoną” palmami.
Zlarin – prom, który kieruje się na wyspę Prvić dociera także na Zlarin. Wyspa piękna, zachwycająca, do tego ciekawa. Posiada typowe chorwackie zabudowania i uroczy port. W miejscu tym zachwyca widok turkusowej, niewiarygodnie czystej wody, w której aż roi się od jeżowców. Na wzgórzach zlokalizowane są stare kościoły: Św. Marija z 1740, Św. Roka z 1649, „Naszej Dziewicy z Raszelju” z XV wieku zrekonstruowany w 1714 roku. Przed laty wyspa słynęła z wydobycia koralu.
Rijeka – znane z największego w Chorwacji portu. Najsłynniejszym miejscowym zabytkiem jest twierdza z XIII wieku wykorzystywana dziś jako miejsce krzewienia kultury. Odbywają się tam liczne koncerty czy pokazy sztuki. Rijeka posiada wiele ciekawych muzeów – morskie, miejskie, historyczne czy archeologiczne.
Pula – miasto o typowo śródziemnomorskim klimacie, otoczone najczystszymi w regionie wodami Morza Adriatyckiego. Najczęściej odwiedzanym zabytkiem jest amfiteatr pochodzący z I wieku wybudowany przez rzymskiego cesarza Wespazjan. To bardzo dobrze zachowany zabytek słynący z krwawych walk gladiatorów. Pula zachwyca także innymi skarbami: rzymskim forum, świątynią Augusta z I wieku, ratuszem z XIII wieku, zamkiem z XVI, kaplicą Santa Maria Formosa, podwójną bramą, bramą Herkulesa i Łukiem Sergiusza.
Veli Rat – nieduża miejscowość portowa usytuowana w zatoce Čuna w południowo-zachodniej części wyspy Dugi Otok. W okolicy znajduje się dużo lasów sosnowych i miejsc do połowu ryb. Na południu wyspy Dugi Otok rozpościera się jedna z najpiękniejszych zatok Adriatyku, Park Przyrody Telašćica.
Mali Losinj – miasto na Adriatyku znane jako popularny kurort turystyczny. Leży w zatoce Augusti. Do XIX wieku była to mała wioska, która przerodziła się w prawdziwe miasto nadmorskie. Miejsce wyjątkowe z uwagi na piękno przyrody i licznych zabytków świadczących o burzliwej historii.
Rab – pagórkowata wyspa z licznymi dębami leżąca w paśmie wewnętrznym Archipelagu Kvarnerskiego, chroniona przed wiatrami przez wysoki szczyt Kamenjaku sięgający 408 m.
Szybenik - płynąc kanałem św. Antoniego dostaniemy się do Szybenika. Na wejściu witają nas światła nawigacyjne umieszczone po prawej stronie na twierdzy św. Mikołaja, z lewej na latarni Jadria. Szybenik to stosunkowo młode miasto, w którym daje się zauważyć silny wpływ renesansu. Świadczy o tym katedra św. Jakuba. Ten oryginalny obiekt zbudowany jest z bloków białego kamienia wapiennego, które nie zostały połączone żadną zaprawą. Szybenik był miastem często obleganym przez wojska, dlatego na starówce wybudowano duży zbiornik na wodę z czterema studniami.
BOSFOR sp. z o.o.
60-195 Poznań, ul. Fedrusa 12
tel. +48 606 278 888
REGON 301382253 \ NIP 7792371921 \ KRS 0000350645
konto PLN nr: PL 96 1160 2202 0000 0001 6146 8380
konto EUR nr: PL 51 1160 2202 0000 0002 1046 0980
Numer SWIFT: BIGBPLPW
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Wielkopolskiego nr 523