Trwa wczytywanie systemu ...

201706-909 Jachtowy Sternik Morski - kurs, staż i egzamin

Zadar (Kukljica)-Sibenik-Zadar (Kukljica)

Na ten rejs zapraszamy osoby powyżej 16 lat!
Jeśli jesteś zainteresowany żeglowaniem z dziećmi, wybierz “rejs rodzinny” lub skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: biuro@bosforrejsy.pl lub numerem tel. +48 61 660 14 00.

Cena promocyjna: 950,00 zł

Wolnych miejsc: 1

Data rejsu:
2017-06-03 : 2017-06-10

Formularz rejestracyjny rejsu

Opis rejsu

rejsy szkoleniowe Jachtowy Sternik Morski

Chcesz poprowadzić rejs morski? Patent Jachtowego Sternika Morskiego umożliwi Ci prowadzenie rejsów na każdym akwenie świata. Skorzystaj z doświadczenia naszych instruktorów. Mamy za sobą setki rejsów, tysiące wypływanych godzin i dziesiątki tysięcy mil. Każdą okazję wykorzystujemy do szlifowania własnych umiejętności. 

Po zapisaniu się na nasz kurs uzyskasz dostęp do platformy edukacjażeglarska.pl i już będziesz mógł zacząć uczyć się teorii. Będziesz miał możliwość odświeżenia wiadomości, które poznałeś na kursie Żeglarza Jachtowego oraz uzupełnienia wiedzy koniecznej do samodzielnego żeglowania morskiego. Dzięki temu na kursie będziemy mogli po omówieniu teorii skupić się na manewrach i praktycznej pracy na sprzęcie.   

Nasza Bavaria 44, na której odbędzie się kurs, jest modelową jednostką czarterową. W czasie nauki każdy pod uważnym okiem instruktora, oprócz normalnych manewrów, będzie mógł poznać różnice w manewrowaniu dużą jednostką, w porcie z użyciem silników strumieniowych, jak i bez ich użycia. Wszystkie systemy jachtowe zostaną dokładnie wytłumaczone, a procedury czarterowe przestaną być czarną magią.

Uczestnicy naszych kursów po zdaniu egzaminów będą mogli skorzystać z super cen czarterowych na nasze jachty.

Nie odwołujemy szkolenie bez względu na ilość uczestników. Szkolenia organizujemy na własnych jachtach.

W cenie rejsu uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie skippera - instruktora, szkolenie na patent Jachtowy Sternik Morski, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych oraz kosztów dojazdu na rejs. Wyżywienie w czasie trwania rejsu wakacyjnego w Chorwacji, opłata klimatyczna, sprzątanie końcowe, paliwo i opłaty portowe pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu wynoszącej zazwyczaj około 150 euro/os./tydzień. Skipper nie ponosi kosztów związanych z rejsem i w czasie jego trwania znajduje się na utrzymaniu załogi.

Kosztów egzaminu - 350zł

Kosztów wydania patentu - 50zł.

Chorwacja

W pierwszej kolejności zabierz ze sobą dobry humor. :)
Podczas rejsu wakacyjnego z pewnością przydadzą się też:

  • buty na miękkiej podeszwie, które ułatwią poruszanie po jachcie
  • buty do wchodzenia do wody
  • kurtka przeciwdeszczowa i cieplejsza bluza.

Pozostałe ubrania warto dostosować do pory roku i spodziewanych warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że odzież powinna być wygodna i praktyczna. Na ciepłe dni zalecamy przewiewną i lekką garderobę, na te nieco chłodniejsze – bluzę czy sweter oraz długie spodnie.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z filtrem UV. Podczas wakacji przyda się także obca waluta. Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii, nie zapomnij o aparacie. Podobnie, jeżeli lubisz nurkować – zabierz ze sobą maskę z rurką do pływania i nurkowania.
Jeśli nie jesteś pewny, co spakować do torby – skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy wybrać najpotrzebniejsze rzeczy.

Dokumenty potrzebne żeby wybrać się na rejs

Chorwacja: to niezwykle magiczne miejsce, słynące z oryginalnych zabytków, ciepłego Adriatyku i burzliwej historii. Dalmackie wybrzeże znane jest także z bogatej kultury oraz wyśmienitej kuchni. Nic dziwnego, że jest jednym z ulubionych regionów odwiedzanych przez turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Jeśli wybierasz się w podróż po dalmackim wybrzeżu zabierz ze sobą paszport lub dowód osobisty. Dokumenty te umożliwią przekroczenie granicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień skipperskich lub stażem morskim, dodatkowo zabierz ze sobą dokumenty potwierdzające określone kwalifikacje. Organizowane przez naszą formę rejsy nakierowane są na odpoczynek i relaks. Mimo to, podczas każdego z nich, możesz odbyć szkolenie żeglarskie.

Podczas pobytu za granicą warto posiadać ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej, udzielanej na takich samych zasadach, jak udzielana jest ubezpieczonym w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego w danym państwie członkowskim. Co za tym idzie, polscy ubezpieczeni, mają prawo tylko do takich świadczeń opieki zdrowotnej, do jakich uprawnieni są ubezpieczeni w tym państwie i tylko u świadczeniodawców działających w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym państwie. Koszty ewentualnego leczenia w pierwszej kolejności pokrywane są z tej właśnie karty, podczas gdy dodatkowe ubezpieczenie zapewnione przez Organizatora rejsu może być przeznaczone na leczenie nie obejmujące EKUZ.

EKUZ obowiązuje na terenie wszystkich państw członkowskich UE oraz EFTA, uprawnionym do jej otrzymania jest każda osoba ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania karty dostępne są TUTAJ.

Zasady panujące na rejsach

Poniżej znajduje się garść przydatnych informacji na temat wakacyjnego rejsu w Chorwacji.

W cenie rejsu wakacyjnego uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubezpieczenie KL i NNW oraz podatek VAT.

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 150 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Kaucja zwrotna: pamiętaj, że na rejs należy zabrać ze sobą 50 euro (lub równoważność tej kwoty w innej walucie). To kaucja (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), którą należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

Trasa rejsu wakacyjnego: podana na stronie jest tylko przykładowa i może ulec zmiennie w zależności od pogody lub oczekiwań załogi. Decyzję na temat ostatecznej trasy rejsu wakacyjnego podejmuje jednak skipper, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.

Zaokrętowanie załogi na jachcie: ma miejsce w każdą sobotę o godzinie 17.00. Natomiast zejście załogi z jachtu odbywa się ok. godz. 9.00 rano. Każdy z rejsów w Chorwacji rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu – w marinie PirovacPirovac zlokalizowany jest ok. 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu. Jeżeli do Chorwacji podróżujesz autokarem, Pirovac jest Twoim przystankiem końcowym, a także miejscem, w którym rozpoczniesz podróż powrotną do Polski. W Pirovacu można również bezpiecznie pozostawić samochód na czas rejsu. Wszelkie informacje na temat miejsca zaokrętowania, skippera prowadzącego rejs (w tym jego numer telefonu) oraz opłat pobieranych na jachcie, uczestnicy otrzymają mailem na około 3-4 dni przed datą rozpoczęcia rejsu. 

Należy pamiętać o tym, że: w czasie wakacji Chorwację odwiedza wielu turystów. Tłok panuje również na morzu. Jeśli uczestnikom rejsu zależy na tym, by nocować w określonej marinie, należy do niej wpłynąć najdalej do godz. 17.00. W piątek przed zakończeniem rejsu, najdalej do godziny 16.00, skipper ma również obowiązek zatankować jacht na kolejny rejs.

Obowiązki skippera i załogi: skipper jest na utrzymaniu załogi i ma prawo do co najmniej jednego, ciepłego posiłku w ciągu dnia. Skipper ma również obowiązek przygotować jacht do rejsu. Ponadto w czasie trwania podróży musi dbać o jego stan techniczny. Do obowiązków załogi należy natomiast dbanie o czystość jachtu i wykonywanie podstawowych prac porządkowych. Załoga zobowiązana jest także do przygotowywania posiłków oraz sprzątania po nich.

Jak dotrzeć na rejsy?

Podczas podróży do Chorwacji możemy skorzystać z trzech rodzajów transportu:

  1. Autokarem – transport mniej wygodny, ale za to o połowę tańszy. Cena biletów waha się od 450 do 480 zł/os. (bilet w dwie strony) w zależności od lokalizacji miasta, z którego rozpoczynamy podróż.
  2. Własnego np. samochodem.

Bez względu na rodzaj transportu, z chęcią pomożemy w jego organizacji. :)

Ważna informacja:

Każdy z rejsów w Chorwacji rozpoczyna i kończy się w tym samym miejscu – w marinie PirovacPirovac zlokalizowany jest ok. 35 km na południe od Zadaru i 65 km na północ od Splitu. 

Jeżeli do Chorwacji podróżujesz autokarem, Pirovac jest Twoim przystankiem końcowym, a także miejscem, w którym rozpoczniesz podróż powrotną do Polski. W Pirovacu można również bezpiecznie pozostawić samochód na czas rejsu. 

Zadar (Kukljica)-Sibenik-Zadar (Kukljica)

-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  
Czarter naszych jatów

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy