Trwa wczytywanie systemu ...


www.bosforrejsy.plRejs po Karaibach to oferta dla osób, które pragną przeżyć prawdziwą morską przygodę, zwiedzając najatrakcyjniejsze wyspy tropikalne. Lazurowe zatoki, bujna roślinność, wulkaniczny krajobraz, zapierające dech w piersiach bogactwo podwodnej flory i fauny – to tylko kilka z licznych atrakcji, które z pewnością Cię oczarują. Pozwól się uwieść magii Karaibów.

Karaiby leżą pomiędzy Ameryką Południową a Północną i obejmują: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim.W sumie zajmują obszar ok. 255 tys. km2, z liczbą ludności przekraczającą 40 mln os. Nazwa Karaiby pochodzi od plemion indiańskich żyjących dawniej na tamtejszym terenie – zwanych właśnie Karaibami.
Karaiby, mimo wspólnej nazwy, są bardzo zróżnicowane. Poszczególne wyspy różnią się nie tylko historią, kulturą, religią, ale i rozwojem infrastruktury turystycznej czy sytuacją gospodarczą. Wszędzie jednak daje się zauważyć odciśnięte piętno dawniejszego kolonializmu, a także niewolnictwa, którego tradycje były bardzo silne. Nie oznacza to, że miejscowa ludność pozbawiona jest radości życia. Wręcz przeciwnie, widać ją na każdym kroku.

www.bosforrejsy.plKaraiby to przede wszystkim symbol przyrody. Miejsce dobre do wakacyjnego wypoczynku, gdzie można świetnie się bawić, ale też spędzić romantyczne chwile. Polacy podróżujący na Karaiby najczęściej decydują się odwiedzić: Dominikanę, Barbados, Jamajkę lub Kubę. Równie pięknymi miejscami wartymi zachodu są też: Antigua i Barbuda, Trynidad i Tobago, Grenada, Gwadelupa, Haiti. Najszybciej na Karaiby dostaniemy się samolotem. Niestety, lecąc z Polski musimy liczyć się z międzylądowaniem. Średnio lot trwa od 8 do 12 godzin.

Co roku region ten odwiedza co najmniej milion turystów. Jednych przyciąga naturalnie ukształtowany teren (nizinny, wulkaniczny i koralowy), plenery rodem z filmu o piratach, lazurowe morze, palmy i rozległe, piaszczyste plaże. Innych – klimat (ciepły oraz wilgotny). Karaiby polecamy też fanom aktywnego wypoczynku: surferom i windsurferom, miłośnikom żeglarstwa, nurkowania, a także zapalonym wędkarzom.


Z czego jeszcze słyną Karaiby?
Z ciekawych zabytków i cudów przyrody. Warte obejrzenia są warowne twierdze, kościoły, pałace i domy dawnej arystokracji. W licznych muzeach znajdują się także bogate wystawy sztuki – tradycyjnej, ludowej, jak i prace artystów współczesnych – obrazy, rzeźby, instalacje. Spędzając wakacje na Karaibach należy też zobaczyć jedyny w regionie czynny wulkan na wyspie Montserrat, jaskinie na Portoryko, góry na Jamajce, rzeki na Kubie i lasy na Dominikanie. Karaiby to też królestwo zwierząt (ptactwo, aligatory, karaibskie żółwie morskie).
Karaiby znane są także z rumu, którego konieczne trzeba skosztować podczas wizyty w miejscowej tawernie. Spędzając tam czas warto też spróbować lokalnych specjałów: pysznych zup rybnych, duszonych w sosie dań z kurczaka i deserów na bazie egzotycznych owoców. Do ważnych miejscowych atrakcji należą też muzyka i taniec. Jeśli podczas urlopu napotkamy na uliczną zabawę, warto się do niej włączyć.


Źródło: www.karaiby.net
 
 
 

 
-5%
dla stałych klientów
-10%
jeśli zostaniesz na drugi tydzień
  Sprawdź wszystkie rabaty!  
Czarter naszych jatów

Czytaj z nami:

Filiżanka smaku

Nasza ulubiona baza nurkowa
w Chorwacji:

Nautica safari

Wyszukiwarka rejsów morskich
Chorwacja, Grecja, Karaiby:

Rejsy Chorwacja

Newsletter

Chcesz być zawsze na bieżąco? Zapisz się do naszego Newslettera

 

rejsy wakacyjne, czarter jachtów, bosfor rejsy